Zayıflama Amaçlı Terapileri

Kilo verme amaçlı Mental Relief terapileri

Kilo verme amaçlı olarak, kişinin ihtiyaçlarına göre Mental Relief terapilerinin birkaç formunu birlikte kullanıyoruz. Bunlardan ilki olan Neoterapi Mental Relief terapilerinin sigara bırakma ve gıdalara karşı olabilen bağımlılıklara yönelik, Neoterapi merkezine özgü formudur. Bu işlem kişide bağımlılık ve benzeri bir durum yaratan maddelere karşı uygulanan ve o maddeye özgü elektromanyetik frekansların vücuttan “silinmesi” olarak anlatılabilecek bir işlemdir. Yapılan işlem kısaca gıdalar üzerinden uygulanan bağımlılık terapisidir. Bu terapi karbonhidrat gurubu gıdalar üzerinden yapıldığında iştah azalır, kişi kolayca doymaya başlar. Kişinin yedikleri çok da büyük çaba sarfetmeden, otomatikman azalır.

Hangi Gıdalar….

Hamurişleri:  Mental Relief terapisi unlu gıdalar üzerinden kullanıldığında hem vücudun bu gıdaya karşı isteği azalmakta, hem bu gıdanın yarattığı birçok sağlık probleminde düzelme olmaktadır. Bu yüzden de unlu gıdalar üzerinden yapılan Mental Relief terapileri halsizlikten, psikolojik problemlere… migren ve geçmeyen baş ağrılarından, kronik bağırsak problemlerine…birçok sağlık probleminde belirgin düzelme yaratmaktadır.. Neoterapi seanslarının hem kişilerin hamur işlerine düşkünlüğünü ve iştahı azalttığını hem de gluten intoleransının yarattığı problemlerin çözümünü sağlayarak metabolizmaya destek verdiğini söyleyebiliriz.
Şekerli gıdalar – Tatlılar: Sigara ya da diğer uyuşturuculara çok benzer bir şekilde bağımlılık yaratır. Bu “düşkün olma” , “çok yeme”  “çok sevme” hali bu terapiler ile giderilebilir. Şekerin kendisinin metabolizmayı bozduğunu, insülin dengesini değiştirdiğini ve insülin dengesizliğinin vücudun enerjiyi depolama eğilimini arttırdığını biliyoruz. Hamurişleri ve şeker içeren gıdalar üzerinden yapılan terapi bu gıdaların alımını “otomatik” olarak azaltmaktadır. Bu tedaviyi alan kişilerin eskiden yaşadıkları şeker düşmelerini artık yaşamıyor olduğu gerçeği Mental Relief terapilerinin yarattığı enerjetik dengelemenin sonuçlarından sadece birisidir.

Çikolata: Çikolata bağımlılığı bu terapilerle giderilebilir.
Çok şekerli meyvalar: “Çok sevme” ya da “düşkün olma” hali de bu terapiler ile giderilebilir.
Tuz: Çok tuz kullananlar için, terapiler diğer gıdalarla birlikte tuz üzerinden de yapılır ve  kişilerin tuza “düşkün olma” hali giderilebilir.
Kahve: Terapiler kahve alımının otomatik olaraz azalmasını sağlar.
İnek sütü ürünleri: Gluten içeren gıdalarla birlikte ikinci büyük intolerans gurubudur. Sebebi ise her kişinin çocukluk çağından itibaren her gün inek sütü içeren gıdalardan herhangi birisini kullanıyor olmasıdır. Aynı gluten gibi birçok hastalığın zemininde olan gizli sebeptir. Bu terapiler inek sütü içeren gıdalar üzerinden kullanıldığında (gluten’e benzer şekilde) birçok sağlık probleminde düzelme olabilmektedir.
Kola: Terapiler kola alımının otomatik olaraz azalmasını sağlar.

Diğer gıdalar: Kişinin fazla kullandığı ve fazla düşkün olduğu her türlü “problemli” gıda için Neoterapi kullanılabilir.