NEEURO & COGOLAND

CogoLand, Beyin-Bilgisayar Arayüzü (BCI) oyunu ile neurofeedback teknolojisinin kullanıldığı, 7-12 yaş arası çocuklar için hazırlanan bir dikkat eğitim programıdır.

İlkokul 1-5. Sınıf Öğrencileri için Dikkat, Odaklanma ve Gelişim Sınavı

Her zihinsel oyun ve çoktan seçmeli sınav 10 İngilizce ve 10 Matematik sorusundan oluşur.

24 derslikprogramdan sonunda, toplamda 240 tane İngilizce ve Matematik sorusu vardır.

KAZANIMLAR

SINAVA HAZIRLIK

Öğrencileriniz sınava girmeden kendilerini daha rahat hissetmelerine olanak sağlar.

DİKKAT

Dikkatimizi nasıl kullandığımız, hayatımızı belirler. Öğrencilerinizin sınavlarda dikkatlerinin en verimli şekilde yükselmesine yardımcı olur ve basit hatalardan uzaklaşırlar.

SINAV KAYGISINDAN KURTULMA

Sınav öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdikleri için sınav esnasında oluşabilecek stres ve kaygıdan uzaklaşmış olurlar.

KONSANTRASYON

Konsantre olmak, öğrencimizin dikkatini toplaması, bütün algı mekanizmalarını yaptığı işe yönlendirmesi, zihinsel kavrayışını en yüksek noktaya çıkarmasına yardımcı olur.

DERSLERİNİN BAŞARISINA KATKI SAĞLAMA

Sadece sınavlarda başarılı olmalarına olanak sağlamaktan ziyade derslerinde de ve özel hayatlarında da başarının etkisini yaşayacaklardır.

BİZİM ÇÖZÜMÜMÜZ

CogoLand, aşağıdakilere dayanan patentli bir dijital dikkat eğitim programıdır:
Beyin Bilgisayar Arayüzü (BCI) teknolojisi, on yıllık kapsamlı araştırmalar sonucunda geliştirilmiştir.
Çocukların daha iyi odaklanmalarına yardımcı olmak için BCI tabanlı oyunlar kullanır ve 172 DEHB’li çocuğu içeren büyük ölçekli randomize klinik çalışmalarda etkili olduğu, ve sağlam sonuçlar verdiği gösterilmiştir.

Taşınabilir Kit

Neeuro, kullanımı kolay ve bağımsız olarak çalışan taşınabilir bir kit ile çözümü paketledi.
Bu kit, bir kablosuz EEG kafa bandı “Neeuro Başbandı” ve CogoLand mobil uygulamasından oluşmaktadır.

Beyin Dalgaları’nın Okunması

Bluetooth aracılığıyla CogoLand mobil uygulaması ve Neeuro Başbandı eşleşir . EEG sinyalleri, bu bağlantı aracılığıyla güvenli ve pasif bir şekilde izlenir.

Zihinsel Durumların Algılanması

Makine öğrenimi algoritmaları, kişinin EEG dalgalarına göre zihinsel durumlarını yakalar ve ardından oyun içindeki çeşitli zorlukları yönetir.

İLK KATILIM

Bu aşamada, uzman eğitim programını tanıtacaktır.

Bu işe süreçte, kurulum, eğitim programı ve her katılımcı için kişiselleştirilmiş bir dikkat modelinin kalibre edilmesini içerecektir.

Eğitim Programı

Eğitim programının tarihleri, uzman ve katılımcı arasında 24 oturuma yayılacak şekilde kararlaştırılacaktır.

Kalibrasyon

Bu kalibrasyon seansı, her katılımcı için kişiselleştirilmiş bir dikkat modeli oluşturacaktır. Bu kalibrasyon süreci uzman tarafından denetlenecek ve yönlendirilecektir.

Giriş

Uzman programın ayrıntılarını, amacını, eğitim programını ve diğer ilgili bilgi ve talimatları açıklayacaktır

Eğitime Hazır

Giriş, programlama ve kalibrasyon tamamlandıktan sonra, katılımcı CogoLand mobil uygulamasında eğitime başlamaya hazırdır.

COGOLAND OYUNLARI OYNAYIN

Eğitim aşaması BCI oyun seansları ile yürütülür, eğitim programı boyunca uzman veya katılımcının ebeveynleri tarafından denetlenir.

Neeuro Başbandı’nı bağlayın

Başlamak için, Neeuro Başbandı, her egzersiz seansına başlamadan önce CogoLand mobil uygulamasına bağlanmalı ve eğitim süresince takılmalıdır.

Oturum Seçin

Eğitim menüsünde, seanslar program setine göre kullanılabilir hale getirilir. Katılımcılar, programa göre düzenli olarak oturumlara katılmaya teşvik edilir.

Oyun-İçi Oturum

Her eğitim oturumu 2 oyun aktivitesinden oluşur. Her faaliyetin süresi 10 dakikadır ve farklı seviyelerde zorluklar vardır. Bazı oturumlar ek bir test sınavı içerir.

Oturum Sonrası

Bir seansı tamamladıktan sonra sonuçlar gösterilir ve sistemde güncellenir. Gelecek seansların detayları programa göre listelenir.

OYUN AKTİVİTELERİ

Oyun aktiviteleri 3 farklı zorluk seviyesinde sınıflandırılır: Temel, Orta ve İleri. Katılımcı farklı eğitim seanslarını tamamladıkça zorluk seviyesi artar.

Kontroller

BCI aracılığıyla, katılımcı avatarı odak seviyesine göre hareket ettirir. Daha fazla odaklanma ile avatar o kadar hızlı hareket eder. Katılımcı ayrıca zıplama ve çevirme gibi diğer hareketleri etkinleştirmek için ekrandaki kontrollere dokunabilir. Bu hareketler, oyun faaliyetlerinin hedeflerini yerine getirmek için gereklidir.

Temel

Katılımcının olabildiğince uzağa ulaşması için avatara odaklanması gerekir.

Orta düzey

Bu seviyede amaç, dikkat odağını korurken belirlenmiş listeden olabildiğince çok meyve toplamaktır.

İleri

Orta seviyeye benzer şekilde, katılımcının artık mümkün olduğu kadar çok meyve toplaması gerekir, ancak doğru sırayla.

Çoktan Seçmeli Sorular

Her çoktan seçmeli sınav 10 İngilizce ve 10 Matematik sorusundan oluşur. Katılımcılara testi tamamlamaları için 30 dakika verilir.

Eğitim İlerlemesi

İlerleme menüsü, katılımcıların çeşitli oturumlarda performanslarını karşılaştırmalarına olanak vererek ilerlemelerini ve iyileştirme alanlarını anlamalarına yardımcı olur.

Sonuçlar

Her aktivitenin sonunda katılımcılar kendi performansını gözden geçirebilirler. Bu, ilerlemesini anlamasına ve iyileştirme alanlarını belirlemesine yardımcı olur.